ایجاد و کاشت مرز علفی

اگر مثل من ، از نظر طراحی باغ کمی اهل سنت باشید ، بنابراین به احتمال زیاد در حال حاضر حاشیه ای علفی به عنوان بخشی از طراحی باغ خود دارید. اصطلاح حاشیه علفی به معنای مجموعه ای از گیاهان است که معمولاً چند ساله هستند و از نزدیک با هم چیده شده اند تا منظره ای از رنگ و شکل را در حاشیه ای که به طور معمول در دو طرف چمن قرار دارد ایجاد کنید. مرز علفی اولین بار در دوران ویکتوریا رواج پیدا کرد و توسط باغبانان مشهور اوایل قرن بیستم مانند گرترود جکیل بیشتر محبوب شد.

اصول طراحی به کار رفته در ایجاد حاشیه علفی نسبتاً ساده است ، اما برای نگهداری و نگهداری آنها معمولاً کار سختی انجام می شود و برای حفظ ظاهر مرتب و جلوگیری از تصرف برخی گیاهان ، هر چند سال یکبار باید گیاهان را از ریشه کند و گل زامفولیا  تقسیم کرد. با این حال ، نتایج یک مرز کاملاً ارزشمند ارزش تلاش را دارد. در اینجا چند راهنمای ساده در مورد ایجاد مرز علفی و برخی از پیشنهادهای کاشت آورده شده است.

طراحی و آماده سازی

بیشتر حاشیه های علفی به طور معمول طولانی و به شکل مستطیل هستند ، اگرچه لازم نیست اینگونه باشد. حاشیه های باغ من ، در حالی که طولانی و در دو طرف یک منطقه چمن قرار دارند ، به شکل نیم دایره هستند که به همان خوبی کار می کنند. قبل از اینکه بدانید کدام گیاهان را باید استفاده کنید و کجا قرار دهید ، مهم است که زمین را به خوبی آماده کنید. هنگامی که شکل را مشخص کردید ، باید مدتی را برای بهبود خاک با کمپوست باغ یا کود دامی پوسیده صرف کنید. از آنجا که بیشتر حاشیه ها در لبه های یک باغ قرار دارند ، قاعده عادی این است که یک طرح کاشت تهیه کنید که بلندترین گیاهان را در پشت مرز و کوتاه ترین ها را در قسمت جلو قرار دهید. این به عمق بخشیدن به مرز کمک می کند. با این حال ، اندکی تغییر از این قانون ، علاقه بیشتری به آن می بخشد و از چین شدن بیش از حد طرح جلوگیری می کند.

اگرچه مرزهای علفی بیشتر به گیاهان چند ساله تکیه می کنند ، شما همچنین باید چند درختچه در طرح خود قرار دهید ، به ویژه انواع همیشه سبز که هنگام از بین رفتن گیاهان دیگر ، ساختار و همچنین علاقه زمستان را فراهم می کنند. لامپ ها نیز باید دارای ویژگی باشند. اطمینان حاصل کنید که انواع مختلفی را برای علاقه در تمام طول سال در نظر بگیرید ، به عنوان مثال گل های برفی ، کروکوس و گل نرگس برای بهار و به دنبال آن لاله ها و سوسن ها برای اواخر سال. باید ارتفاع لامپ های خریداری شده را یادداشت کنید ، زیرا این امر بر موقعیت آنها در حاشیه تأثیر می گذارد.

گیاهان برای پشت مرز

گیاهان مناسب برای پشت مرز بیشتر بوته ای و گیاهان علفی خواهند بود. برخی از درختچه های مورد علاقه من برای پشت مرز شامل Buddleia davidii است که به طور عمده به عنوان جاذب پروانه ها رشد می کند. این درختچه با ارتفاع تا 3 متر و گسترش 1.5 متر ، در اواخر تابستان خوشه های استوانه ای طولانی گلدان تولید می کند که از سفید ، صورتی ، بنفش و آبی رنگ است. Berberis vulgaris به ارتفاع 2.5 متر رشد می کند و در اوایل تابستان به 1.5 متر گسترش می یابد و گل می دهد. تنوع مورد علاقه من thunbergii ‘Rose Glow’ است که برگهای صورتی خالدار تولید می کند و قبل از افتادن در پاییز قرمز می شوند. Kerria japonica بوته ای نیرومند است که در ارتفاع و گسترش بیش از 2 متر رشد می کند. اگرچه برای تحت کنترل نگه داشتن آن به هرس منظم احتیاج دارد ، اما با گلهای زرد و روشن زرد در بهار جایزه می گیرد. هیچ مرز علفی بدون چند نوع گل رز کامل نخواهد شد. صدها تنوع برای انتخاب وجود دارد و شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ به فکر باشید. همچنین ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا رایحه کیفیت مهمی است؟ من همیشه به دنبال انواع قدیمی تر می روم زیرا آنها طبیعت غیررسمی تر با رنگ های ظریف دوست داشتنی و رایحه قوی دارند. ‘Ballerina’ تنوع خوبی برای انتخاب است زیرا در تمام تابستان با دسته های بزرگی از گلهای کوچک تک رنگ صورتی کم رنگ قابل اعتماد است. ‘Comte de Chambord’ یک گل رز داماسک است که گلها را در تمام تابستان با گلهای صورتی قوی و رایحه ای دوست داشتنی تکرار می کند.

گیاهان علفی که من استفاده می کنم شامل Achillea است ، گیاه چند ساله دیرگل که تا 1.2 متر ارتفاع رشد می کند. این گل دارای گل های پر است که در انواع رنگ ها از زرد تا هلو ، صورتی و بنفش وجود دارد. اگر می خواهید نمای باغ کلبه ای ایجاد کنید ، Althaea یا Hollyhock ضروری است. گل کامپانولا دارای زنگوله های بلندی به رنگ های بلوز و سفید است. Delphinium یک گیاه کلبه ای کلبه ای کلاسیک است که گلهای بلند گل در بسیاری از سایه های آبی ، سفید و صورتی تولید می کند. Hemerocallis یا گل سوسن یکی دیگر از موارد مورد علاقه من است. قدیمی ترین واریته مربوط به قرن چهاردهم است و دارای گل های نارنجی است ، اما انواع مدرن تر آن در رنگ های مختلف وجود دارد. Vabascums می تواند دو ساله یا چند ساله باشد ، اما همه آنها دارای گلهای بلند گلهای ظریف و رنگی هستند.

مجموعه پیاز من برای حاشیه بدون آلوئیم یا پیاز زینتی کامل نخواهد شد. آلیوم ها در قد و اندازه های مختلفی وجود دارند. به عنوان مثال Allium giganteum ، سرهای بزرگ و فوق العاده زیبایی از گلهای بنفش ریز در تابستان دارد.

گیاهان برای وسط مرز

بوته های مفید برای قسمت میانی حاشیه شامل